Гра "в наперстки" з твоїми тарифами

Рейтинг 0.00 (0 Голоса)

16 січня поточного року виконавчий комітет Миколаївської міської ради своїм рішенням збільшив побудинкові тарифи на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій у Миколаєві (https://news.pn/ru/money/175736)

Гра "в наперстки" з твоїми тарифами

Це визвало жваву дискусію у ЗМІ, а міськвиконкомівці заявили, що збільшення тарифів визвано збільшенням мінімальної зарплати та ростом цін на ПММ та матеріалів для надання послуг ЖЕКами.
Втім вже 13 лютого міськвиконком після внесення правок затвердив нові подомові тарифи, зменшивши їх у середньому на 1 гривню з 1 м2 (ремонт конструктивних елементів був у середньому 50 коп., 16 січня підняли до 1 грн., а 13 лютого взагалі прибрали цю статтю зі структури тарифу)- https://news.pn/ru/money/177265.

 

Однак, чи відомо містянам що у структурі тарифу ЖКГ були наступні складові?

  1. Обслуговування та ремонт інженерних мереж (водогін та електромережі);
  2. Обслуговування та ремонт вентиляції;
  3. Витрати на утримання ліфтів (де є);
  4. Вартість електроенергії на освітлення під’їздів, підвалів та прибудинкової території;
  5. Обслуговування прибудинкової території;
  6. Вивіз ТПВ;
  7. Ремонт конструктивних елементів будівель (дахи, вікна, двері та козирки під’їздів тощо).

Тобто прибрали статтю ремонту тих самих конструктивних елементів, котрі практично ніхто і ніколи не ремонтував, адже майже всі вікна у під’їздах жеківських будинків розбиті, двері щілясті, що впливає на втрати тепла таким будинком до 30% і жителі цих будинків платили за тепло у позаминулому та минулому опалювальному сезоні більше у середньому на 10 грн. з квадратного метру у порівнянні з таким же будинком у ОСББ, зокрема тариф на тепло у впорядкованій 5-ти поверхівці ОСББ був на рівні від 14 до 17 грн. м2, тоді як у аналогічному жеківському будинку з розбитими вікнами та дверями у під’їздах сягав від 22 до 27 грн. за м2. Ця тема обговорювалася в минулому році на місцевому телебаченні у програмі «Контраргумент» від 07.11.2016«Енергозбереження і енергоефективність» (https://www.youtube.com/watch?v=EkOCuNXZNdA&feature=youtu.be), на якій був присутній мер Сенкевич, та який аж ніяк не відреагував на безлад у його царині - розбиті вікна у під’їздах миколаївських багатоповерхівок, які показували меру у студії, так і не почали ремонтувати і знову жителі цих будинків за власний кошт цілий сезон опалювали повітря у місті – «Контраргумент» від 02.03.2017 «Енергоефективність і енергозбереження», (https://www.youtube.com/watch?v=f7d7UAD3HbQ&feature=youtu.be).

 

 

То ж прибиравши статтю складової тарифу «Ремонт конструктивних елементів», на мою думку, відбулося просте обнулення питання ремонту цих самих конструктивних елементів. Тобто багато років збирали кошти на їх ремонт, але не ремонтували, а просто крали списували гроші.

 

А щоб у читача не виникло сумніву, що йдеться про незначні кошти, то зауважу, що прибрана зі структури тарифу стаття ремонту конструктивних елементів у декілька разів більша статті ремонту інженерних мереж.

 

Саме головне: на всі запити жителів щодо ремонту конструктивних елементів будинків, у мерії відповідають, що «не передбачено у тарифі».

 

Тобто до 2017 року було передбачено, ніхто нічого не ремонтував, проте кошти справно збирали, а зараз «не передбачено» і ніхто з команди нового мера не ініціює перевірок з цього приводу і притягнення винних до відповідальності.

 

Ось так, шановні миколаївці, якщо маєте сумніви – зверніть ще раз увагу на двері та вікна у своєму будинку, за обслуговування якого ви платите ЖЕКу, давно там ремонтувалися двері, вікна, дах? А спробуєте звернутися про ремонт всього цього безладу, у мерії відповідатимуть, що «не передбачено у тарифі».


Чалов Олег


Оставьте первый комментарий