Магазин Н2О для всей семьи

«Дванадцята ніч» У. Шекспіра очима режисера-постановника Ольги Тернової у МАРХДТ

Рейтинг 4.5 (2 Голоса)

28 березня 2018 р. у МАРХДТ відбувся допрем’єрний  показ спектаклю (романтичної комедії)  «Дванадцята ніч» за п’єсою У. Шекспіра.


Коментує Віта Антоненко.


Реж.-постановниця Ольга Тернова (м. Харків) представила своє бачення шекспіровського твору.


Художниця-сценограф та художниця з костюмів Олена Рикусова. Репетитор з вокалу – Катерина Мірзоян.


Комедія — багатошаровий спектр емоцій, складний жанр, а шекспірівська "Дванадцята ніч", незважаючи на простий, на перший погляд, сюжет, глобальний та глибокий твір. Головна його тема —  туга по людині без маски.


П'єса названа в честь свята Дванадцятої ночі - язичницький Йоль. Це свято зимового сонцевороту, з прийняттям християнства не був забутий, а став традиційним. Він завершував період різдвяних обрядів і відзначався особливо бурхливо: з колядуванням і маскарадом.


Перед початком спектаклю на сцену вийшов директор театру Артем Свистун, запросивши реж. Ольгу. Саме вона розказала, що до цього свята королева Єлизавета I замовила Шекспіру веселу комедію. Він помістив своїх героїв у вигадану країну Іллірії (частина Турції, колись це було частиною Греції, але для автору це просто казкова країна), де править славний і високошляхетний герцог Орсино. Саме сюди в результаті корабельної аварії  потрапляють Віола і Себастьян, поява яких стає причиною цієї незвичайної історії.


Костюми відповідають на якійсь культурі або епосі, а просто святковому карнавалу. 


- "В отличие от венецианских длительных карнавалов в Англии были праздники, когда люди могли себе позволить переодеваться, нарушать обычные социальные нормы. И во время таких праздников показывались самые-самые разные представления. И это представление было специально для королевы. Это действительно легкая и романтическая комедия" - розповіла перед початком реж. Ольга.


Своїми враженнями від спектаклю поділився Віктор Завізіон:


- "В начале, когда была сценка новогоднего карнавала, вроде бы не хватало людей, массовки, масштабных карнавальных действий и красочных подробностей праздника. Но потом стало понятно, что это было специально придумано. Шекспир писал на 4-5 часов, а спектакль рассчитан на 1.50. Здесь даётся молодым и средним актерам поиграться, искупаться в творчестве В. Шекспира".


Цей спектакль - класичне прочитання однієї з кращих комедій Шекспіра, романтичне, яскраве та веселе уявлення про кохання.


Прем’єра «Дванадцятої ночі» буде 29 (четвер) та 30 березня  (п’ятниця) 2018 р. у Миколаївському драматичному російському театру на 19:00. Ще спектакль буде 5 квітня  2018 р. (четвер) у 19:00.


Дійові особи та виконавці:


Орсино, герцог Іллірійський – Юрій Грушенко, Євген Олійник.


Віола – Ольга Гриценко, Анна Устинова.


Себастьян, брат Віоли – Олександр Єфименко, Олександр Лукін.


Олівія – Марина Васильєва, Альона Карай.


Марія, камеристка Олівії – Людмила Курмель, Христина Протасова.


Фесте, шут – Олександр Кардаш, Максим Подгайко.


Мальволіо – Олександр Заруба, Олександр Захарченко.


Сер Тобі Белч, дядько Олівії – Олександр Аркавенко, Алекс Межурецький.


Сер Ендрю Егьючик – Ігор Ворогушин, Андрій Карай.


Антоніо, капітан кораблю – Володимир Фоменко, Роман Шворак.


Валентина – Дарина Васильєва, Олена Власова.


Куріо – Олександра Шамшура, Оксана Воронская.


Оставьте первый комментарий