На кожен час є свій Тартюф

Рейтинг 0.00 (0 Голоса)

12  квітня у Миколаївському академічному російському художньому драматичному театрі пройшов спектакль «Тартюф» за п’єсою Жан-Батіста Мольєра.


Повідомляє Віта Антоненко.


Це були гастролі академічного музично-драматичного театру ім. Лесі Українки з міста Кам’янське . 


У заможній будинок Оргона за допомогою брехні і лицемірства проникає шахрай. Уся родина, окрім батька, одразу ж здогадується про те, що цей «невинний і непорочний» зовсім не такий, за кого себе видає.  Незабаром повинне відбутися весілля Валера  і Маріани (донька Оргона). Глава сімейства завзято обороняє свого «святошу» і до останнього не вірить нікому окрім нього.


Дуже легка,цікава, весела п'єса з родзинкою відіграна приїжджими акторами з м. Кам’янське. 


Актори ідеально й по-особливому  професійно «граються» з сюжетом й образами, описаними Е.Шмітом.


Окремо слід зазначити химерну пластику і уміння війти в образ Тартюфа, де підкреслювалася фальшивість, а в інших випадках підступність або помилкові скромність і каяття. 


Фальшивість шахрая демонструвалася не тільки вчинками, але і ходою, мімікою та жестами.

П'єса Мольєра цікава не тільки сюжетом, а й історією. Мольєр написав сатиричну п'єсу, в якій викриває таємну релігійну установу, яка намагалася підпорядкувати своїй владі всі сфери життя в країні.


Створюється незвичайна атмосфера в творі, бо тематика і гра чудові. У залі був аншлаг – майже всі стояли з квітами і з подихом слухали і «спілкувалися» з грою на сцені.


Історія написана в 17 столітті, а тема актуальна і досі -  виглядає дуже сучасно. Допоки існують шахраї – Тартюф безсмертний та безкарний. Оставьте первый комментарий