Вручення державної відзнаки ім. Довженка великій актрисі – Аді Роговцевій

Рейтинг 5 (3 Голоса)

«Нам пощастило жити в епоху Роговцевої» - президент про Аду Роговцеву на врученні величезної премії ім. Довженко.

1 грудня, у зимову суботу, ювілейний творчий вечір зірки кіно та театру, народної артистки України Ади Роговцевої відвідав президент України Петро Порошенко разом із дружиною Мариною в театрі імені Івана Франка.

Петро Порошенко урочисто вручив прекрасній дамі державну премію імені Олександра Довженка за 2017 рік, висловивши велику подяку і слова поваги за її громадянську позицію, особливо під час початку війни; за самовіддану працю і  внесок в культурну спадщину України.

Формально премія видана «за видатний внесок у розвиток українського кіномистецтва»:

«А насправді, – просто за те, що Україна вас любить, дорога Ада Миколаївна», – сказав Порошенко.

Треба відзначити, що в цьому році українка відзначає круглу дату – 80-річчя.

Ця надзвичайна жіночка народилася у невеликому містечку Сумської області – селі Глухові.

Дитинство Ади складно назвати щасливим, бо коли їй було два рочки, почалася Друга світова.

Після початку бойових дій в Україні, сім’я Роговцевих переїхала до Одеси.

В Одесі батько спробував на поромі евакуювати сім’ю, проте Роговцевы не встиг сісти на борт і пором пішов без них. Це врятувало сім’ю – через 5 хвилин після відплиття від берега судно вибухнуло.

Після цього Ганна Митрофанівна з дітьми вирушила назад до Глухова, а батько поїхав до Москви і там влаштувався в службу охорони Микити Хрущова.

Після закінчення школи, дівчинка планувала вступати до журналістського факультету, але подруги рекомендували спробувати себе в акторському.

Роговцева послухала подруг і подала документи в Київський театральний інститут ім. Карпенка-Карого. Дівчину взяли на курс Костянтина Степанкова.

Дуже швидко Роговцева стала однією з кращих студенток курсу. Вже на першому курсі вісімнадцятирічна Пекла почала отримувати сталінську премію.

Ще будучи на першому курсі інституту, Пекла отримала свою першу роль в кіно. Дебютною стала епізодична роль Гафійки у фільмі «Кривавий світанок».

У тому ж році пішли епізодичні ролі Мар’яни «Коли співають солов'ї» та Христини у фільмі «Павло Корчагін».

В телесеріалі «Вічний поклик» Роговцева зніматися не планувала, на той час її донька була ще мала. Але актрису умовили, їй пообіцяли, що нададуть няню. У підсумку, за малятком дивилися актори, які працювали в картині. До речі, зйомки проходили на Уралі, на глухому тайговому займанщиною. Пекла розповідає, що її героїня Анна якби переказувала долі її мами і бабусі.

Акторська доля Ади Миколаївни була вирішена ще з шкільних років, коли вона активно себе проявляла, декламуючи вірші як відомих поетів, так і власні; брала участь у художній самодіяльності; завжди виділялася артистизмом.

Вона вирішила продовжити акторське життя й почати буквально дихати атмосферою кіно, театру, сцени.


Оставьте первый комментарий

Случайные