«Полатані» будинки у Миколаєві відходять у минуле

Напевно, кожен із нас коли-небудь звертав увагу на різнокольорові латки на миколаївських багатоповерхівках. Найчастіше «латають» старі панельні будинки чи «хрущовки». Когось вони ваблять яскравими кольорами, для когось є єдиним способом утеплити квартиру, тепло з якої буквально виходить крізь стіни на вулицю.

 

Заступник Миколаївського міського голови з питань енергоефективності Олександр Омельчук вважає, що утеплювати будинок потрібно комплексно, адже «латкове» утеплення – марно витрачені кошти. Окрім цього, таке утеплення може призвести до поступового руйнування будинку. Важливо провести аудит та обрати матеріал для утеплення залежно від того, з чого зроблений сам будинок, дослідити причини та місця тепловтрат у будинку та паралельно провести в будинку інші заходи з енергозбереження.

 

«У минулому році ми прийняли виважене рішення – досить вже «латкового» утеплення, пора робити це централізовано. Департамент енергетики, енергозбереження та запровадження інноваційних технологій розробив порядок утеплення багатоквартирних будівель і виніс його на розгляд міськвиконкому. Таким чином у нас з’явилися нові правила термомодернізації фасадів», – повідомив Олександр Омельчук.

 

З метою покращення теплотехнічних показників будинків існуючого житлового фонду, економії енергоресурсів та покращення естетичного вигляду фасадів житлових будинків 27 вересня 2017 року виконком Миколаївської міської ради затвердив Правила термічної модернізації (утеплення) фасадів багатоквартирних будинків на території міста Миколаєва.

 

«Ми отримали критичні відгуки на свою адресу – люди не вірили, що можуть утеплити свої будинки, не витративши жодних коштів, але сьогодні ми маємо перший результат – ОСББ «Північний-5». Правління ОСББ зважилося на такий крок і пройшло всі процедури – від подачі документів до отримання рішення. З моменту подачі документів пройшло менше місяця. Ніяких додаткових коштів люди не платили. Вони зібрали необхідну документацію, звернулися до управління архітектури Миколаївської міської ради, а вони – до нас. На сьогодні цей механізм уже працює», – розповів директор департаменту енергетики, енергозбереження та запровадження інноваційних технологій Вячеслав Булах.

 

Як повідомила голова правління ОСББ «Північний-5» Ганна Коренда, вона навіть не розраховувала, що справа рухатиметься так швидко.

 

«Ми менше місяця тому подали документи до управління архітектури, а вони передали до департаменту енергозбереження. Ось зараз я йду їх забирати. Я навіть не розраховувала, що це буде так швидко. Сподіваюся, і утеплення будинку відбуватиметься такими темпами», – повідомила вона.

Рейтинг 5 (1 Голоса)