З 1 січня 2018 р. ставки портових зборів знижено на 20%

Рейтинг 0.00 (0 Голоса)

Уряд підтримав пропозицію Міністерства інфраструктури щодо зниження ставок портових зборів: корабельного, канального, маякового, санітарного, якірного, причального та адміністративного на 20%, починаючи з 1 січня 2018 року.

 

Відповідне Розпорядження Уряду було погоджено під час засідання Кабінету міністрів України, яке відбулося 11 січня 2018 року, – повідомляють у Міністерстві інфраструктури.

 

Міністр інфраструктури України Володимир Омелян подякував Уряду за підтримку інфраструктурних реформ і наголосив на тому, що це рішення сприятиме підвищенню конкуренції українських портів у Чорноморському басейні:

 

    «Ми обіцяли – і ми зробили. Дякую Уряду за підтримку такої важливої ініціативи. Ми розраховуємо на комплексний ефект від впровадження такого рішення: здешевлення логістики, збільшення обсягів перевалки вантажів українськими портами, підвищення їх конкурентоздатності, і як наслідок – повноцінне включення України до міжнародних транспортних коридорів, розвиток Нового Шовкового Шляху».

 

Володимир Омелян підкреслив, що зниження ставок портових зборів є першим кроком, але не останнім:

 

    «Ця перемога є важливою, але разом з тим – проміжною. Ми будемо знижувати збори і надалі».

 

Крім того, передбачається, що, починаючи з 01.01.2018 р., виплата частини чистого прибутку, який відраховується ДП «Адміністрація морських портів України» до Державного бюджету, буде здійснюватися у розмірі 50%.

 

Керівник Адміністрації морських портів України Райвіс Вецкаганс підкреслив:

 

    «Рішення про зниження портових зборів є важливою подією у портовій сфері, і, сподіваємось, такий крок Уряду назустріч портовому бізнесу у майбутньому позитивно вплине на фінансові показники галузі. Але це не є останнім кроком на шляху розвитку морської галузі України. Ми продовжимо рух до міжнародних стандартів. Водночас, зі зменшенням портових зборів знизиться і рівень відрахувань прибутку АМПУ до державного бюджету, що дає нам можливість не скорочувати обсяг інвестицій у розвиток портів».

 
Оставьте первый комментарий