Архієреї чотирьох церков не потраплять на інтронізацію Епіфанія

Рейтинг 0.00 (0 Голоса)

Церемонію інтронізації предстоятеля Православної церкви України Епіфанія, яка відбудеться в неділю в Софійському соборі в Києві, відвідає президент України Петро Порошенко, Філарет, а також митрополит Гальський. Про це повідомляє прес-служба президента.

 

"В неділю, 3 лютого, Президент України Петро Порошенко візьме участь у літургії та чині інтронізації Предстоятеля Православної Церкви України", — йдеться в повідомленні.

 

Також на церемонію запрошені почесний патріарх Православної церкви України Філарет та представники делегації Вселенського патріархату на чолі з митрополитом Еммануїлом Гальським.

"Буде делегація Вселенського патріархату, будуть делегації з УПЦ Канади, УПЦ в Америці, будуть представники зі святої гори Афон", - повідомив Епіфаній в інтерв'ю "Радіо Свобода".

 

За його словами, архієреї кількох церков не зможуть приїхати, так як ще розглядають питання визнання автокефалії Української православної церкви.

 

"Це певна процедура, яку ми повинні пройти. Нам відомо, що є вже кілька церков, які розглядають це питання. Розглядають питання визнання автокефалії УПЦ. Це Елладська церква, це Кіпрська церква. Це питання розглядалося на Синоді і Болгарської церкви, і Грузинської. Зараз є багато охочих архієреїв з цих церков, які готові приїхати на інтронізацію. Але, на жаль, є певна процедура, яка перешкоджає цьому", - пояснив Епіфаній.

 

За даними видання LB.ua, один зі старців, який прибув до Києва на інтронізацію глави ПЦУ, архімандрит Єфрем, який є настоятелем Патріаршого монастиря Ватопед на Афоні, був госпіталізований в одну з київських приватних клінік через проблеми з серцем. Епіфаній відвідав гостя в клініці та побажав йому якнайшвидшого одужання.

 

Ефрем из Афона

Источник