frisor
 • Новости
 • Общество
 • Миколаївська обласна офтальмологічна лікарня: щастя бачити світ своїми очима

Миколаївська обласна офтальмологічна лікарня: щастя бачити світ своїми очима

Рейтинг 5 (1 Голоса)

Для більшості людей цілком звичною є можливість бачити світ у всіх його фарбах. Насолоджуватися зміною кольорів, коли за весною приходить літо, потім осінь і, нарешті, зима. Але, на жаль, існують хвороби, що можуть заважати насолоджуватися цим простим щастям – бачити власними очима. За даними МОЗ України, в Україні протягом останніх років основними причинами інвалідності внаслідок порушення зору є глаукома та захворювання сітківки. Перемогти захворювання очей і не допустити можливу сліпоту жителям Миколаївської області допомагають справжні рятівники в білих халатах – медики обласної офтальмологічної лікарні.
Ось лише деякі сухі статистичні дані за останній період. Кількість невідкладних оперативних втручань у закладі за період з 12 березня по 22 травня цього року, у період карантину, пов’язаного зі світовою пандемією коронавірусу, становила 411, з них 46 – через травму очей.

Крім травм, за цей період госпіталізовані та прооперовані пацієнти з такими діагнозами: крововилив в скловидне тіло та сітківку ока, новоутворення, халязіон, гостре запалення сльозовивідних шляхів, виразка рогівки, кератити, іридоцикліти, катаракта з ускладненнями, «волога форма» вікової макулодистрофії, діабетична ретинопатія, глаукома відкритокутова некомпенсована.

Фото УОЗ ОДА

Фото УОЗ ОДА

З моменту пом’якшення карантину (з 23.05 по 02.06.2020), як розповідає керівник КНП «Обласна офтальмологічна лікарня» Миколаївської обласної ради Красіміра Рилькова, проведено вже 75 оперативних втручань.

Фото УОЗ ОДА

Для порівняння, з урахуванням карантинних обмежень: всього у закладі за 5 місяців 2020 проліковано 2261 особу (з них прооперовано – 1504). За той же період 2019 року проліковано 3298 осіб (з них прооперовано – 1929).

Фото УОЗ ОДА

В обласній офтальмологічній лікарні функціонують такі спеціалізовані відділення:
– амбулаторне консультативно-поліклінічне відділення з денним стаціонаром (завідувач - Віктор Косиченко);

Фото УОЗ ОДА

 • дитяче відділення (завідувач – Олена Нестеренко);
 • I мікрохірургічне відділення (завідувач – Володимир Дуда);
 • II мікрохірургічне відділення (завідувач – Галина Діденко).

Фото УОЗ ОДА

Сьогодні у закладі працюють 30 лікарів, 66 осіб середнього медичного персоналу, 42 особи молодшого медичного персоналу.

Фото УОЗ ОДА

Пацієнти з вдячністю розповідають історії свого одужання, адже саме тут вони вдруге отримують безцінну можливість бачити власними очима яскравий світ навколо, можливість створювати свої шедеври мистецтва, обійняти своїх близьких, обличчя яких більше не розпливаються в очах.

Фото УОЗ ОДА

Фото УОЗ ОДА

Окремої уваги варті не тільки хірурги і медичні сестри, які допомагають пацієнтам у період післяопераційної реабілітації, проводять необхідні терапевтичні процедури, а і анестезіологи.
«Мене приємно вразила така турбота з боку анестезіолога, - розповідає одна з пацієнток після операції. – І лікар, і анестезіолог приходили до мене, як до рідної, не тільки після, а і до операції дуже часто. Вони не лише перевіряли важливі показники, а і просто спілкувались, допомагали побороти досить природні побоювання перед оперативним втручанням, надавали таку важливу психологічну підтримку. Таким лікарям хочеться довіряти».
Не рідко в черзі пацієнтів, що прийшли вперше до лікарів різних відділень офтальмологічної лікарні, від вже прооперованих людей можна почути здивоване: «Та чого ви боїтеся? Дивіться, я ж вже бачу! Як чому тоді прийшов? Хочу подякувати, я ж знову бачу. Якби не вони…».

Фото УОЗ ОДА

Між прийомом маленьких пацієнтів дитячий офтальмолог та керівник закладу Красіміра Рилькова розповідає, що велику увагу намагаються приділяти кадровому потенціалу та сучасним технологіям, що допомагають врятувати органи зору більш ефективно; активно впроваджуються методи проведення малоінвазивних оперативних втручань, що значно скорочує термін післяопераційної реабілітації.

Фахівець підкреслює, що захворювання очей, як і більшість хвороб, виявлених на ранніх стадіях, можна успішно вилікувати. Головне, вчасно звернутися до лікаря. Та ще більш важливо дотримуватися профілактичних заходів.

Фото УОЗ ОДА

Лікарі нагадують основні правила, що дозволять зберегти зір протягом тривалого часу:

 • захищайте очі сонцезахисними окулярами;
 • позбавтеся від шкідливих звичок (кидайте курити, зменьшіть або споживання алкоголю або зовсім відмовтеся від нього);
 • слідкуйте за рівнем цукру в крові;
 • контролюйте артеріальний тиск;
 • регулярно обстежуйте очі;
 • давайте очам відпочити;
 • дотримуйтесь правил гігієни.

Дбайте про чистоту, якщо користуєтеся окулярами чи лінзами. Завжди ретельно мийте руки перед тим, як одягати чи знімати свої контактні лінзи. Регулярно очищуйте окуляри антисептичними розчинами.

Фото УОЗ ОДА


Здоров’я очей залежить від стану організму в цілому, тому так важливо дотримуватись здорового способу життя, адже важко переоцінити можливість власними очима бачити цей яскравий світ у всіх його барвах.

Источник

Оставьте первый комментарий
Оставьте первый комментарий