frisor
  • Новости
  • Общество
  • Нас запевняють, що з січня 2018-го всі ліки для пацієнтів у лікарнях стануть безкоштовними!!!

Нас запевняють, що з січня 2018-го всі ліки для пацієнтів у лікарнях стануть безкоштовними!!!

Рейтинг 5 (1 Голоса)

Стаціонарне лікування в Україні стане безкоштовним з 1 січня 2018 року. Лікарні будуть зобов’язані надавати пацієнтам, що знаходяться на стаціонарному лікуванні, безкоштовні та ефективні ліки. Відповідний список ліків створював експертний комітет з відбору та використання основних лікарських засобів. Фахівці спирались на модельний перелік ВООЗ та найновіші наукові дані.

Про це повідомляє видання «Помічник», зазначаючи, що про це пише сайт «Сегодня».

Також роз’яснюється, що нова схема відпуску лікарських засобів повинна була запрацювати ще у вересні 2017 року, але Кабмін відтермінував початок роботи програми на 1 січня 2018 року.

Саме у такий спосіб адміністраціям медичних закладів створили умови для створення своїх списків і проведення закупівель лікарських засобів.

Ознайомитися з повним національним переліком ліків кожен охочий може на сайті МОЗ.

Виникає ситуація, при якій з 1 січня 2018 року, у випадку, якщо в лікарні нададуть список ліків, який треба купити за власний кошт, пацієнт має право поцікавитися, чому йому не виділяють ліки безкоштовно, або чому йому призначили препарати, яких немає в оновленому Нацпереліку. Планується, що перелік оновлюватиметься кожного року.

Міністерство охорони здоров’я України офіційно визнало, що препарати, які раніше закуповувала держава, не відповідають потребам пацієнтів. Про це говориться у спеціальному зверненні на сайті МОЗ.

За даними USAІD / SIAPS України, у 2016 році 86% пацієнтів змушені були купувати ліки за власні кошти. 43% хворих, яких було госпіталізовано, змушені були продавати майно, брати кредити на лікування, позичати гроші у знайомих з однією метою – покрити витрати на лікування. Ситуація парадоксальна тому, що, паралельно з цим, держава витрачала на закупівлю неефективних ліків мільярди гривень кожного року.

Прогнозується ситуація, що деякі лікарі будуть проти таких нововведень. Виконавчий директор БФ «Пацієнти України» Ольга Стефанишина коментує цей момент:

«Частина лікарів буде проти: новий Нацперелік обмежить можливість необґрунтованого призначення ліків, зокрема, так званих «фуфломіцінів». У пацієнта з'явиться інструмент, щоб уточнювати: чому призначили препарат, якого немає в офіційному переліку? Чи виправдане його призначення?».

Оставьте первый комментарий