Об'єднавчий cобор пройде 15 грудня: чого чекати та коли вручать томос

Створення незалежної від Москви церкви підходить до фінішу. Президент Петро Порошенко оголосив, що об'єднавчий собор української помісної православної церкви відбудеться у Києві 15 грудня.

 

"Собор відбудеться 15 грудня 2018 року у Святій Софії, яка протягом століть була центром православного українського релігійного життя", - заявив пан Порошенко.

 

За його словами, патріарх Варфоломій вже відправив листи із запрошеннями для участі у соборі до ієрархів УПЦ КП, УАПЦ та УПЦ МП.

 

Про цю дату проведення собору повідомляли і джерела ВВС у Константинополі.

 

У ньому братимуть участь єпископи з досі невизнаних українських церков - УПЦ Київського патріархату та Української автокефальної православної церкви, а також усі охочі єпископи УПЦ Московського патріархату. Він має тривати один день.

 

Порядок денний собору сформує спеціальний представник Вселенського патріархату, відряджений для організації та проведння собору до Києва.

 

За даними ВВС, спецпосланцем буде митрополит Галльський Еммануїл (Адамакіс), якого називають куратором "українського питання" в Константинополі.

 

Це зібрання має формально створити церкву, ухвалити її статут і обрати предстоятеля. Фактично, цього дня всі прихильники незалежності об'єднаються в єдину структуру - майбутню автокефальну церкву.

 

Источник

Рейтинг 0.00 (0 Голоса)