Полігон ТПВ

Рейтинг 0.00 (0 Голоса)

Полігон ТПВ – є інженерною спеціалізованою спорудою для захоронення твердих побутових відходів. Він повинен забезпечувати санітарне та епідемічне благополуччя населення, екологічну безпеку навколишнього природного середовища, запобігати розвиткові небезпечних геологічних процесів і явищ. На полігон ТПВ приймають тверді побутові відходи з житлових і громадських будинків, установ, підприємств торгівлі та громадського харчування, а також вуличне, садово-паркове, будівельне сміття.


Згідно правил експлуатації полігонів затверджених Міністерством житлово – комунального господарства України, на полігоні побутових відходів формуються робочі карти, на яких формується майданчик що розділяється на дві різні зони: для розвантаження та складування. Після заповнення зони розвантаження, відходи мають бути розрівняні і ущільнені до 0,5 - 1,0 м., залежно від механізмів, що застосовуються (для бульдозерів - до 0,5 м, для котків-ущільнювачів - до 1,0 м).


З метою досягнення необхідного ступеня ущільнення та створення рівної, без вибоїн та гострих виступів поверхні, по якій спеціально обладнані транспортні засоби могли б рухатися, не пошкоджуючи агрегатів та шин, бульдозери і котки-ущільнювачі мають здійснити 3-5 проїзда. Заповнення робочої карти триває доти, доки ущільнений шар відходів не досягне 2,0 - 2,5 м. Після цього, його слід укрити ізолювальним шаром (ґрунт, подрібнені будівельні відходи тощо) не менше ніж 20 см.


Усі процеси із переміщення та трамбування ТПВ, розробки ґрунту та інертних матеріалів для пересипання та захоронення ТПВ, доставки інертних матеріалів на робочу карту, виконується важкою технікою, яка є невід’ємною частиною процесу експлуатації полігону. Наразі кількість та склад механічної бригади полігону, визначено у ДБН В.2.4-2-2005 – проектування полігонів ТПВ.


КП «Миколаївкомунтранс» використовує на вищезазначеному об’єкті наступну техніку, а саме: Бульдозер Б10М 2008 року – 2шт, бульдозер Т-130 1991 року – 1шт, бульдозер Т-170М 2016 року– 2шт, екскаватор ЕК – 12 2008 року – 1шт., бортовий самоскид КАМАЗ 2008 року – 1шт.

На даний час вищевказаною технікою ведуться роботи із рекультивації діючих карт №1 та №2 та розробка нових карт №3 та №4, що передбачено річними планами на 2017р. та 2018р.

Додатково хочу зазначити, що в період останніх двох місяців, на тілі полігону ТПВ також велись роботи із буріння додаткових свердловин та прокладки трубопроводів для забору біогазу підприємством ТОВ «ЛНК», про що останні повідомляли листом №300 від 27.11.2017 року.(вх.556 від 27.11.2017 року).


Виходячи із вищенаведеного стає очевидним, що на полігоні ТПВ у процесі захоронення постійно проводяться земельні роботи із використанням важкої техніки, що є не обхідним для технологічного процесу утримання полігону.


Оставьте первый комментарий