frisor
  • Новости
  • Общество
  • Сьогодні своє 99-річчя відзначає видатний український вчений Борис Патон

Сьогодні своє 99-річчя відзначає видатний український вчений Борис Патон

Рейтинг 0.00 (0 Голоса)

27 листопада виповнюється 99 років видатному українському вченому Борису Євгеновичу Патону.

Президент України Петро Порошенко привітав із 99-річчям видатного українського вченого та винахідника на своїй сторінці у Facebook:

«Вітаю з 99-річчям великого українського науковця та винахідника Бориса Патона.

Непересічний розум, життєва енергія та працелюбність Бориса Патона вражає. А його творчий доробок назавжди закарбує його ім'я в історію світової науки.

Дякуємо за дар творити на благо і в ім’я українського народу.

Здоров’я та наснаги вам, Борисе Євгеновичу!»

У 1962 році Борис Патон очолив Національну академію наук України. З того часу він є її беззмінним керівником. Науковець встигає вирішувати питання менеджменту, генерувати нові геніальні ідеї, які потім реалізовуються ним самим та його численними учнями у цікаві наукові проекти.

Світове визнання Борису Патону принесли наукова та інженерна діяльність. Він завжди прагнув вирішити проблеми суспільства.

Перше в світі зварювання, проведене у космосі, – це експеримент Бориса Патона. Відома газотранспортна магістраль «Дружба» - також заслуга Патона.

Разом зі своїм батьком – Євгеном Оскаровичем та співробітниками Інституту електрозварювання Борис Євгенович Патон створив принципово новий зварювальний агрегат для танка Т-34.

Борис Євгенович – президент Міжнародної асоціації академій наук, член Європейської академії, міжнародної астронавтичної академії, Римського клубу.

Він є найвідомішим українським ученим, символом української науки.

Оставьте первый комментарий