frisor
  • Новости
  • Общество
  • Сьогодні віряни відзначають Різдво Христове за григоріанським календарем

Сьогодні віряни відзначають Різдво Христове за григоріанським календарем

Рейтинг 5 (1 Голоса)

Різдвяні приготування завжди приємні. Скільки б не було суперечок про дату Різдва, у кожній сім’ї рішення приймається у залежності від віросповідання, особистих переконань.


Змінюється світ, змінюються погляди на релігійні традиції.


Сьогодні, 25 грудня, українці вдруге офіційно відзначають Різдво Христове за григоріанським календарем.


Напередодні ввечері президент Петро Порошенко привітав українців, які святкують Різдво 25 грудня. На Софіївській площі у Святвечір, 24 грудня, відбулось святкування Різдва Христового.


З минулого, 2017 року, 25 грудня – це вихідний день. Раніше Різдво на державному рівні відзначалося в Україні лише 7 січня.


Різдвяне свято було проголошено в 431 році під час Ефеського церковного собору. З того часу щорічно 25 грудня народження Ісуса Христа відзначають католики, послідовники лютеранської та англіканської конфесій, баптисти, а також православні, що мешкають на Заході.


Традиційно, у день Різдва проходять три богослужіння. Перше з них символізує єдність Отця і сина. Воно відбувається опівночі. Друге відбувається на світанку, під час появи нового життя. Третє богослужіння , яке відбувається вдень, доносить в серця вірян символ народження Ісуса Христа.


Різдвяний вінок з гілок ялини обов’язково прикрашає вхідні двері кожної оселі, захищаючи господарів від злих сил; розміщують його й на святковому столі.

Прикрасою оселі є й свічки. За легендою, саме вони освітлюють шлях Господа. Тому й запалюють їх на різдвяному вінку поступово. Окрім того, в народі живе віра у те, що світло здатне розігнати темні сили. Різдвяний дзвіночок вітає народження Ісуса Христа й розганяє злих духів.


Коли родина збирається за святковим столом, традиційно, залишають вільне місце для мандрівника, який може завітати в хату. Адже, саме таким мандрівником був Ісус Христос.


На Різдво забороняється працювати, а на стравах та смаколиках не економлять. Багатий стіл віщує хороший рік, сповнений достатку, радості, везіння.


Подарунки, вітальні листівки, щедрий бенкет – все це атрибути Різдвяного свята.

Оставьте первый комментарий