В середу 7 вересня відбулася церемонія нагородження переможців конкурсу «Країна сама себе не зробить», організатором якого є Центр спільних дій. Учасникам запропонували у своїх роботах поділитися своїм баченням майбутнього України через 10 років, а також відрефлексувати нинішню боротьбу країни за свою незалежність. За дев’ять місяців 236 авторів надіслали понад 300 графічних та відеоробіт.
Авторитетні члени журі відібрали найкращі плакати, малюнки та відео у шести номінаціях: «Найкращий дитячий малюнок», «Найкраще гасло», «Найкраще художнє оформлення», «Найкраще відео», «Найкращий плакат», «Приз глядацьких симпатій».
Автором найкращого плакату став Артем Вашкевич із Кривого Рогу із своєю роботою «Внесок кожного – безцінний». Він переконаний, що для побудови нової країни суспільству, передусім, потрібна відповідальність: за власний будинок на мікрорівні і за державу на макрорівні. Друге місця зайняла Марія Склярова (Київ) із плакатом «Королівство злодіїв». Єлизавета Махрова із Лисичанська і роботою «Які часи, така і лялька» зайняла третє місце.
У номінації «Найкраще художнє оформлення» переможницею стала Ольга Коваленко із Києва. Друге та третє місце зайняли також мешканці столиці Олена Дев’яткіна та В'ячеслав Бирук.
Антон Гусаковський із Миколаєва переміг у номінації «Найкраще гасло» із роботою «Граблі досвіду не для лоба, а для розбудови нової країни». Аріна Коновалова із Малої Виски (Кіровоградська область) здобула друге місце із малюнком «Вірю у мрію». А Тетяна Адаменко із роботою «Дякую, комунальники» отримала бронзу.
Переможницею номінації «Найкращий дитячий малюнок» стала Аріна Кононенко із Дніпра. Вона поділилась своїм баченням мирного майбутнього без жахів війни. Полтавчанин Віктор Горбань із малюнком «Несу світло» зайняв друге місце, а робота «Живи» Емілі Заводовської – третє місце.
Перше місце у категорії «Краще відео» виборов Георгій Тунік із Чернігова з роликом «Там, де немає війни». Героєм матеріалу став його молодший брат, якого переслідують сни про війну. Друге місце у мешканця Ірпеня Олександра Дубового із роликом про наслідки боїв у Бучі. Ольга Бенко із Жовкви, що на Львівщині, здобула третє місце із відео, метою якого є привернути увагу до жахливої війни, через яку багато дітей залишились сиротами.
Користувачі соцмережі facebook мали змогу проголосувати за роботи, які їм найбільше сподобалися. Найбільше голосів отримала Анастасія Свистунова із Києва за роботу «Мужність не дається на прокат». Катерина Золоташко із Валків Харківської області здобула друге місце за свій малюнок, у якому зізналася в любові до Харкова. А Сабріна Скрипар з малюнком «Квітуча Україна» стала третьою у цій номінації.
Усі учасники отримали цінні призи від партнерів Центру спільних дій. Зокрема, Projector надав доступ до відео-бібліотеки з лекціями та знижки на освітні курси. Компанія Green Forest – безкоштовне навчання на онлайн-курсі з англійської мови, а також місячну підпису на вивчення англійської для всіх переможців та англомовний курс сучасного мистецтва та фразеологізмів. Видавництво ArtHuss, магазини Gifty та COMFY надали сертифікати та знижку на свою продукцію. А «Світ кави» презентував переможцям набір дріп-кави.
Центр спільних дій – громадська організація, яка працює в інтересах громадян України та є незалежною, політично нейтральною та незаангажованою в усіх аспектах своєї діяльності.
Ми займаємось аналізом державної й місцевих політик, впроваджуємо інструменти залучення громадян до прийняття рішень та участі в демократичних процесах і просуваємо демократичні зміни.