Зі страхом і надією зустріли Великодень віряне Корабельного

Рейтинг 0.00 (0 Голоса)

У неділю, 19 квітня 2020 року всі православні віряни відзначають свято Великодня – радість воскресіння Сина Божого Ісуса Христа. Кореспондент «Корабелів.Інфо» завітала до Храму Святого Духа (що на вулиці Торговій у Корабельному районі м. Миколаєва), аби дізнатись, як відзначають місцеві це свято та чи дотримуються при цьому карантинних умов, запроваджених у зв’язку з пандемію COVID-19.

Ще ніколи за час існування храму він сам та площа перед ним не були настільки малолюдні в це велике свято. На території знаходились співробітники правоохоронних органів, які слідкували за дотриманням карантинних правил (наявність на всіх присутніх масок, дистанція між вірянами в 1,5 метри, одночасне знаходження у храмі не більше 2-х осіб). Якщо хтось порушував ці норми, поліціянти робили їм зауваження, і люди, з розумінням ставлячись до ситуації, виправлялись.Пасха в карантин (19.04.2020), храм на ул. Торговой


Пасха в карантин (19.04.2020), храм на ул. Торговой


Пасха в карантин (19.04.2020), храм на ул. Торговой


Пасха в карантин (19.04.2020), храм на ул. Торговой

Освятити обрядові пасхальні страви (писанки, крашанки, паски та інші продукти святкового столу) прийшло небагато людей. Наприклад, з 6-ї до 8-ї години ранку до храму завітали менше 10-ти вірян, а на самому освяченні, яке проходило на вулиці, було не більше 30-ти чоловік.


Пасха в карантин (19.04.2020), храм на ул. Торговой


Пасха в карантин (19.04.2020), храм на ул. Торговой


Пасха в карантин (19.04.2020), храм на ул. Торговой


Пасха в карантин (19.04.2020), храм на ул. ТорговойПасха в карантин (19.04.2020), храм на ул. Торговой


Пасха в карантин (19.04.2020), храм на ул. Торговой

Зі світлим святом Великодня всіх привітав настоятель Храму Святого Духа отець Василь:

«Христос Воскрес! Воістину воскрес! Дорогі миколаївці, жителі Корабельного району, дорогі парафіяни, во хресту браття і сестри, які з певних причин на ізоляції. Дозвольте мені привітати вас зі світлим Хрестовим Воскресінням, як завжди побажати вам, насамперед, міцного здоров’я, душевно-тілесного терпіння, наснаги, успіху в усьому.

Ну, і торкаючись сьогодення, і скажу, що кожен із нас в повноті своїй свідомості розуміє, навіщо прийшов в цей світ, кожен із нас свідомо читає святі слова святого Євангеліє і неодноразово зустрічається із подією, яку нещодавно згадували ми, це є моління чаші в Гетсиманському суду. Цей приклад життєвий Ісуса Христа подає нам прекрасний приклад в терпінні, адже Господь Бог всемилостивий, знаючи, якою дорогою він іде і що його чекає (а чекала його смерть на хресті), він молив Всевишнього Отця небесного: Господи, якщо воля твоя, то нехай ця чаша пройде повз мене, якщо ні – то нехай буде воля твоя. Цей прекрасний приклад моління повинен би опанувати нашу свідомість на даний момент.

В той час, коли оцей вірус, як ми його називаємо, коронавірус, нашестя смертоносне покрило весь світ, і свідомість християнина, можливо, опанована сумнівом в існуванні Бога, а також і сумнівом в тому, що людина з цієї ситуації самотужки вийти не зможе, – надійтесь на Божу милість. Господь Бог щось мусить у нас забрати, щоб дати нам краще, а це значить, що у Бога все прописано, на все воля Божа, і в терпінні, любові, радості світлого Хрестового воскресіння, в скорому часі ми переможемо цей недуг, і я надіюсь, що в наступне світле Хрестове воскресіння ми вже будемо зустрічати його в обіймах і привітаннях: Христос Воскрес! Воістину воскрес!»

Источник

Оставьте первый комментарий
Оставьте первый комментарий