ЄС проти визнання Єрусалиму столицею Ізраїлю

Прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу, перебуваючи у Європейському Союзі, звернувся із закликом до європейців визнати Єрусалим столицею його країни, як це зробив президент США Дональд Трамп.

На противагу висловлюванню представника Ізраїлю, ЄС чітко дотримується попередніх міжнародних домовленостей, згідно якими, Єрусалим має бути столицею двох держав: Ізраїлю та Палестини.

Представниця Європейського Союзу у зовнішніх справах Федеріка Моґеріні підкреслила перед зустріччю з Нетаньягу: «Ви знаєте позицію Європейського Союзу».

Ізраїльський лідер філософськи підійшов до аргументації актуальності питання. Він промовив, що Єрусалим 3000 років був столицею єврейського народу. Оратор підкреслив, звертаючись до журналістів, що і  визнання цього «робить можливим мир, тому що визнання реальності є сутністю миру, фундаментом для миру».

Окрім того, у неділю, після переговорів з французьким президентом Еммануелем Макроном у Парижі, він додав, що Єрусалим завжди був столицею Ізраїлю і «що швидше палестинці змиряться з реальністю, то швидше ми просунемося до миру».

Одним із аргументів ізраїльського прем’єра були такі слова:

«Я чую звідти голоси з осудом історичної заяви президента Трампа, але я не чув осуду ракет, запущених по Ізраїлю, або жахливого підбурювання проти нас».

Про це сказав Нетаньягу у суботу, напередодні поїздки в Брюссель, яка стала першим за 20 років візитом ізраїльського прем’єр-міністра до столиці ЄС.

У свою чергу, Макрон засудив напади на Ізраїль, сказавши, що виступає проти рішення Трампа стосовно Єрусалима, назвавши крок «порушенням міжнародного права і ризиком для миру».

Рішення Трампа викликало цілу низку протестів у країнах мусульманського та арабського світу.

Джерело: https://ukrainian.voanews.com/a/jerusalym-evropa/4158210.html

Рейтинг 0.00 (0 Голоса)