frisor
  • Новости
  • Политика
  • Росія заборонила ввезення на свою територію промтоварів, сільгосппродукції та продовольства з України

Росія заборонила ввезення на свою територію промтоварів, сільгосппродукції та продовольства з України

Рейтинг 0.00 (0 Голоса)

Росія забронила ввезення промтоварів, сільгосппродукції та продовольства з України. Про це повідомляє інформаційне агентство УНІАН з посиланням на прес-службу уряду Росії.

 

«Підписаною постановою запроваджується заборона на ввезення в Росію товарів, країною походження яких є Україна, або які переміщуються через територію України, за затвердженим списком. Основний обсяг товарів щодо яких запроваджено заборону належить до категорії промислових. До списку також включено сільськогосподарську продукцію, сировину і продовольство», - констатується в повідомленні.

 

УНІАН акцентує увагу на тому, що уряд Росії може прийняти рішення про скасування запровадження спеціальних економічних заходів, якщо Україна скасує обмежувальні заходи, які були запроваджені раніше щодо конкретних російських товарів.

 

Таким чином Росія вдруге оголосила про заборону імпорту продовольства з України. Відповідне рішення вже було прийнято в рамках продовольчого ембарго, яке запроваджено проти країн Заходу і України. Відносно України ці обмеження діють з 1 січня 2016 року.

 

Інтернет-видання Українська правда уточнює інформацію:

 

«Відповідну постанову від 29 грудня опубліковано на сайті російського уряду.

Відзначається, що постанову внесено Мінекономрозвитку відповідно до указу президента Росії від 22 жовтня 2018 року «Про застосування спеціальних економічних заходів у зв'язку з недружніми діями України щодо громадян і юридичних осіб Російської Федерації».

 

Українська правда конкретизує, що до переліку товарів, заборонених Росією, увійшли пшениця, соняшникова олія, готова або консервована риба, ікра осетрових, кондитерські вироби, шоколад, хліб, консервовані овочі та фрукти, фруктові та овочеві соки, пиво і вина.

 

До списку також увійшли галька, гравій, щебінь, миючі засоби, папір і картон, шпалери, меблі з вбудованим холодильним або морозильним обладнанням, проводи та кабелі, трактори та причепи, а також жіночі гігієнічні прокладки і тампони, дитячі пелюшки і підгузки.

 

Нагадуємо, що 26 грудня РНБО ввів додаткові санкції проти Росії через агресії в Керченській протоці і «вибори» на Донбасі. Санкції були введені відносно осіб, що брали участь в організації незаконних виборів на Донбасі, і причетних до захоплення та утримання в російських СІЗО українських моряків.

Оставьте первый комментарий