Україна подала до Страсбурга правову позицію у кримській справі проти Росії

У Європейському суді з прав людини зареєстровано документи, надані урядом України до слухань у об’єднаній кримській скарзі «Україна проти РФ».


Про це повідомляє Європейська правда, посилаючись на інформацію від урядового уповноваженого у справах ЄСПЛ, заступника міністра юстиції Івана Ліщини.


Представник уряду підтвердив, що Україна передала у Страсбург «позицію щодо анексії та порушень прав людини в Криму для лютневого засідання ЄСПЛ».


За словами Івана Ліщини, у підготовці правової позиції брала участь Українська Гельсінська спілка з прав людини та авторитетний британський юрист, королівський адвокат Бен Еммерсон.


Європейська правда наголошує на тому, що початок перших слухань у «кримській справі» визначений на 27 лютого 2019 року.


Важливість цього засідання у тому, що за його підсумками Європейський суд з прав людини повинен ухвалити рішення щодо прийнятності скарги України проти Росії, а також юридично встановити дату початку фактичного контролю Росії над Кримським півостровом.


За інформацією України, втрата контролю над Кримом відбулася в ніч з 26 на 27 лютого 2014 року.

Іван Ліщина опублікував на своїй сторінці у  facebook скріншот із захищеної системи комунікації з Судом, де зазначений час подачі – між 17:34 та 17:27.


Повідомлення уповноваженого у справах ЄСПЛ датоване понеділком 31 грудня.


У коментарі «Європейській правді» заступник міністра юстиції Іван Ліщина зазначив, що саме на 31 грудня був встановлений крайній термін подання комунікації сторін.

Рейтинг 0.00 (0 Голоса)