Магазин Н2О для всей семьи
  • Новости
  • Политика
  • В Николаеве нарушая закон, нардепы от "ЗЕ" команды вместе с кандидатами в депутаты, используют бюджетные проекты для пиара
Редактировать страницу

В Николаеве нарушая закон, нардепы от "ЗЕ" команды вместе с кандидатами в депутаты, используют бюджетные проекты для пиара

Рейтинг 0.00 (0 Голоса)

ОПОРА зафіксувала два випадки, коли народні депутати від Миколаївщини разом із кандидатами в депутати відвідували об’єкти, що ремонтуються за кошти державної субвенції на соціально-економічний розвиток територій.

На початку липня Кабінет Міністрів України розподілив місцевим бюджетам субвенції на соціально-економічний розвиток територій.

За даними розпорядження, загалом на Миколаївську область виділено 69 млн 483 тис. грн. ОПОРА вже писала про те, що ще до початку виборчого процесу з місцевих виборів у серпні народні депутати, які представляють партію «Слуга народу», використовували тему субвенцій під час інформування про свою роботу.

У вересні-жовтні ОПОРА зафіксувала ще кілька випадків піару народних депутатів на субвенції з залученням місцевих кандидатів від «Слуги народу». Так, 8 жовтня народний депутат Олександр Гайду розмістив допис під назвою «Наші діти заслуговують найкращого». У ньому депутат повідомляє, що разом із командою відвідав школи № 20 та № 44 у м. Миколаїв. «Ми з командою прагнемо допомагати школам, домагаючись фінансування саме на цей напрямок. Наші зусилля не були марними – завдяки виділеним коштам на капітальні ремонти спортивного залу та спортивного майданчика в середніх школах №20 і №44 учні матимуть більше можливостей для занять спортом і активного дозвілля», ? написав нардеп. Варто зауважити, що в дописі Олександр Гайду позначив кандидатів у депутати Миколаївської міської ради від місцевого осередку партії «Слуга народу», а саме Олену Нестеренко, Віталія Посмітного, Олександра Розумного, Олену Плахотну та Сергія Бурковця.

В Николаеве нарушая закон, нардепы от "ЗЕ" команды вместе с кандидатами в депутаты, используют бюджетные проекты для пиара


У додатку до Розпорядження Кабміну від 8 липня 2020 року з державного бюджету зазначено, що на реконструкцію спортивного майданчику загальноосвітньої школи №44 по вул. Знаменівській, 2/6 у м. Миколаєві (коригування) було виділено 3 498,326 тис. грн. Разом із тим на капітальний ремонт спортивної зали загальноосвітньої школи №20 по вул. Космонавтів, 70 у м. Миколаєві в бюджет міста з держбюджету направлено 2 295,502 тис. грн.

А 28 вересня на Facebook-сторінці народного депутата Ігоря Копитіна був розміщений репост допису з коментарем про те, що його команда на запрошення громади Шевченківської громади Вітовського району взяла участь у відкритті першої частини сільського парку ? дитячого майданчика. «Допомагатимемо й далі громаді у створенні безпечного, сучасного та комфортного простору для дітей. Адже цього року ми з командою вибороли майже 2 млн гривень на розвиток Шевченківської ОТГ – й більша частина цих грошей піде на ремонт дитячого садочка в селищі Зелений Гай. Сподіваємося, громада використає ці цільові кошти за призначенням і діти отримають змогу навчатися в безпечних та гарних групах», ? написав нардеп. В оригінальному дописі про цю подію, який 26 вересня на своїй сторінці розмістив помічник народного депутата Владислав Мартиченко, зазначено, що у відкритті дитячого майданчика взяли участь кандидатка в депутати Миколаївської обласної ради від «Слуги народу» Ірина Шабільянова, кандидатка в депутати Миколаївської міської ради та Миколаївську районну раду Яна Майборода.


У додатку до Розпорядження Кабміну від 8 липня 2020 року зазначено, що з державного бюджету бюджету Шевченківської громади на капітальний ремонт Зеленогайського дошкільного навчального закладу «Сонечко», розміщеного по вул. Центральній, 5, виділено 1 228,499 тис. грн.

Оскільки всі народні депутати Миколаївщини представляють партію «Слуга народу», а до візитів на об’єкти, що ремонтуються, вони залучають кандидатів у депутати на місцевих виборах, тому виборці можуть асоціювати таку діяльність під час виборчого процесу з останнім. Таким чином це може порушувати виборчі стандарти, зокрема принцип рівних виборів, адже подібне інформування про роботу нардепів надає кандидатам більше переваг у порівнянні з їхніми опонентами ? представниками інших політичних сил.

Оставьте первый комментарий
Оставьте первый комментарий