В Україні 31 грудня стартувала виборча кампанія: ЦВК зареєструвала першого кандидата у президенти

У понеділок, 31 грудня, в Україні стартувала виборча кампанія з чергових виборів президента України. Згідно календарного плану, для першого туру виборів, затвердженого ЦВК, Висунення кандидатів, прийом та реєстрація документів ЦВК триватиме до 3 лютого 2019 року включно.

 

Чіткі роз’яснення етапів проведення виборчої кампанії в Україні публікує Інформаційне агентство УНІАН.

 

Зокрема, вказується, що протягом п’яти днів, до 8 лютого включно, проходитиме реєстрація кандидатів. Після цього Центральна виборча комісія оголосить остаточний офіційний список претендентів на посаду президента України.

 

8 березня 2019 року Центрвиборчком ухвалить виборчі бюлетені.

 

Зареєстровані кандидати мають право розпочати передвиборчу агітацію з наступного дня після реєстрації. Завершена агітаційна робота повинна бути до півночі 29 березня.

 

Згідно українського законодавства, кандидатом у президенти може бути громадянин України, який досяг 35-річного віку, володіє державною мовою та проживає на території України протягом останніх десяти років до дати виборів.

 

Кандидат може представляти політичну партію або бути самовисуванцем. Обов’язковою умовою є подання декларації про доходи за попередній рік, яку перевірить Національне агентство з питань запобігання корупції. Результати перевірки будуть опубліковані.

 

Кандидат також повинен внести заставу в розмірі 2,5 мільйонів гривень, які будуть повернені, якщо він переможе на виборах в першому турі або пройде до другого туру. Іншим учасникам виборчих перегонів гроші не повертаються. Ці кошти зараховуються до державного бюджету України.

 

Добровільне зняття кандидатури на виборах можливе не пізніше, ніж за 23 дні до дня голосування.

 

Для цього треба звернутись із заявою до ЦВК. Тобто, це можливо до 7 березня 2019 року включно.

 

Результати виборів повинні бути встановлені до 10 квітня 2019 року.

 

При умові, якщо жоден із кандидатів не набере 31 березня 2019 року більше 50% голосів, то 21 квітня повинен відбутися другий тур виборів, у якому боротимуться за народну довіру кандидати, які посіли перші два місця за підсумками першого туру.

 

УНІАН наголошує, що, у разі проведення другого туру президентських виборів, Центральна виборча комісія повинна офіційно оголосити результати виборів до 1 травня 2019 року. Інавгурація новообраного президента має відбутися до 31 травня 2019 року.


Інтернет-видання «Українська правда» повідомляє про те, що 31 грудня 2018 року у ЦВК зареєстровано першого кандидата у президенти. Ним став самовисуванець Ігор Шевченко.

На своїй сторінці у Facebook кандидат написав:

«Процес пішов. Подали документи до ЦВК. Всім дякую за підтримку та команді за якісно підготовлені документи».

 

«Українська правда» зазначає, що Ігор Шевченко був міністром екології та природних ресурсів України в уряді Арсенія Яценюка у 2014-2015 рр.

Рейтинг 0.00 (0 Голоса)