Активісти пікетували Адміністрацію президента й офіс "Батьківщини"

Учасники акції вимагають відсторонення Мангера, Гордєєва і Рищука від посад на час розслідування вбивства Катерини Гандзюк.

 

Через три місяці після смерті радниці мера Херсона Катерини Гандзюк активісти прийшли з пікетом до Адміністрації президента і центрального офісу "Батьківщини". Учасники акції вимагають не покривати ймовірних замовників вбивства й усунути їх від посад на час слідства.

 

Близько 19:30 понеділка, 4 лютого, кілька десятків людей зібралися на Банковій. Вони принесли з собою банери з написами "Вибачте, так а хто замовив Гандзюк?", запалили лампадки і фаєри. Під час пікету АП було озвучено вимогу виключити з "Блоку Петра Порошенка" і відсторонити від посад голову Херсонської облдержадміністрації Андрія Гордєєва і його заступника Євгена Рищука. Їхні закреслені імена були розміщені на банерах, адресованих президентові Петру Порошенку.

 

Аналогічний банер, але вже з ім'ям голови херсонського міського осередку "Батьківщини" та голови облради Владислава Мангера активісти принесли до офісу партії Юлії Тимошенко. Акція на Турівській почалася близько 20:30. Її учасники вимагали виключення Мангера з партії, а також, щоб фракція "Батьківщини" в Херсонській облраді ініціювала його відсторонення від посади.

Онлайн-трансляція пікетів велася на сторінці спільноти "Хто замовив Катю Гандзюк?" у Facebook.


У ході засідання Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради 28 січня Віктор Гандзюк заявив, що напад на його дочку Катерину замовили голова Херсонської облради й очільник місцевого осередку "Батьківщини" Владислав Мангер, а також члени "Блоку Петра Порошенка" - голова ОДА Андрій Гордєєв і його заступник Євген Рищук.


Радниця мера Херсона Катерина Гандзюк померла 4 листопада в київській лікарні. Офіційна причина смерті: поліорганна недостатність та хімічні опіки 39% тіла внаслідок нападу з використанням хімічної речовини.


Після смерті Гандзюк кримінальну справу про замах на неї перекваліфікували за статтею "закінчене умисне вбивство". Керівника групи виконавців Сергія Торбіна і ще чотирьох людей поліція затримала у другій половині серпня. Усі підозрювані брали участь в АТО у складі добровольчих підрозділів. Усі, окрім Торбіна, зізналися у злочині.


За даними ЗМІ та активістів, помічник депутата від БПП Миколи Паламарчука Ігор Павловський є посередником між виконавцями і замовником вбивства активістки. Саме він передавав грошові кошти керівнику групи виконавців - Торбіну. 10 листопада співробітники СБУ затримали Павловського, через день його заарештували без права внесення застави.


Служба безпеки України 21 січня оголосила в розшук ймовірного організатора вбивства Катерини Гандзюк – раніше судимкого кримінального авторитета Олексія Левіна (Москаленка), також відомого як "Москалі". За даними ЗМІ, він переховується від слідства в Домініканській Республіці.


Источник

Рейтинг 0.00 (0 Голоса)