Магазин Н2О для всей семьи
  • Новости
  • Происшествия
  • Близько 10 медичних працівників лікарні в Корабельному районі захворіли на туберкульоз

Близько 10 медичних працівників лікарні в Корабельному районі захворіли на туберкульоз

Рейтинг 0.00 (0 Голоса)

Незважаючи на незначну тенденцію до зниження захворюваності на туберкульоз в Україні, епідемічна ситуація все ще залишається напруженою. Зокрема, у місті Миколаєві кількість хворіючих на туберкульоз є доволі велика. Від хвороби ніхто не застрахований, вона вражає не тільки неблагополучні верстви населення, але й звичайних людей, з якими ми спілкуємося кожного дня - сусідів по багатоквартирному будинку, колег по работі, навіть лікарів звичайних (неспеціалізованих) закладів...

 

Так, зпочатку 2019 року серед медичних працівників міської лікарні №5 (колишньої Вітовської ЦРЛ), розташованої в Корабельному районі, на туберкульоз захворіло близько 10 осіб. Про це до редакції "Корабелів.Інфо" повідомили співробітники медзакладу.

 

Про особливості хвороби й про те, як можливо вберегти себе від неї, розповідає лікар-фтизіатр міської лікарні №5 Л.О. Піхтерева:

 

Туберкульоз щороку вбиває більше людей, ніж будь-яка інша інфекція. І з кожним роком туберкульоз набуває нових резистентних форм, що ускладнює процес лікування. Питання протидії туберкульозу в Україні є одним з пріоритетних напрямів державної політики в сфері охорони здоров`я та предметом міжнародних забов`язань.

 

В Україні щороку помирає від туберкульозу майже 3700 людей, кожного дня – близько десяти пацієнтів. І хоча в останні роки є певне поліпшення, Україна залишається однією з країн із найвищим тягарем туберкульозу з множинною лікарською стійкістю – найтяжчої форми ТБ, лікування якої більш тривале, дороге та менш ефективне.

 

Головними причинами розповсюдження туберкульозу є соціально-економічні проблеми, міграційні процеси, безробіття, збільшення кількості людей, хворих на алкоголізм, наркоманію, СНІД, хворобами органів дихання; зростання кількості осіб без певного місця проживання, осіб, що прибувають з місць позбавлення волі. Однак, не останню роль в поширенні захворювання має місце халатне ставлення до свого
здоров'я.

 

Помилкове уявлення про туберкульоз: «Мене це не торкнеться», «Я себе добре почуваю», «На туберкульоз хворіють тільки бідні» - адже туберкульоз зовсім поруч: в маршрутці, в магазині, вдома, на роботі, на вулиці і т.д.

 

Туберкульоз – широко поширене в світі інфекційне захворювання людини, що передається повітряно-крапельним шляхом при розмові, кашлі та чханні хворого. Туберкульоз частіше вражає легені, але також може вражати інші органи і системи.

 

Хочеться нагадати основні симптоми туберкульозу легенів – тривалий кашель, сухий чи з мокротою, іноді з кровохарканням, які з'являтимуться на більш пізніх стадіях, лихоманка, слабкість, нічна пітливість, зниження апетиту і значне схуднення. Якщо симптоми тримаються більш 2 - 3-х тижнів, слід негайно звернутися до лікаря, який призначить вам необхідне обстеження. Туберкульоз також може протікати під маскою деяких захворювань, таких як бронхіт, пневмонія, грип, ГРЗ, ревматизм, кишкові дисфункції і т.д. Але треба пам’ятати, що початкові форми туберкульозу можуть протікати безсимптомно, і людина дізнається про нього випадково, за підсумками щорічної флюорографії.

 

Основні методи виявлення туберкульозу у дітей та підлітків: туберкулінодіагностика – проба Манту (виявлення латентного туберкульозу); у дорослих та підлітків: флюорографія; бактеріоскопічні (бактеріологічні) методи дослідження мокротиння (виявлення найбільш заразних форм туберкульозу), а також метод молекулярно-генетичного аналізу (метод ПЛР). Метод туберкулінодіагностики для виявлення туберкульозу був запропонований австрійським педіатром К.Пірке в 1907 р. Основне завдання туберкулінодіагностики (проби Манту) – виявити момент первинного інфікування мікобактеріями туберкульозу, тобто період, коли ризик зараження найбільш високий. Цей метод дозволяє оцінити реакцію організму на присутність туберкульозної палички, дозволяє оцінити стан протитуберкульозного імунітету після вакцинації БЦЖ у дітей, дозволяє виявити загрозу розвитку захворювання у раніше інфікованих паличкою туберкульозу.

 

Флюорографію як діагностичне дослідження американський вчений Дж. Блейер запропонував ще в 1896 році, через рік після відкриття рентгенівських променів. Проте перший флюороскопічний кабінет для виявлення хворих на туберкульоз з'явився тільки в 1930 році в Ріо-де-Жанейро. У Радянському Союзі ж флюорографія вперше була проведена в 1947 році в Павлово-Посаді. Агітаційним сленгом в той час був вислів: «За квітучим виглядом може ховатися туберкульоз. Флюорографія покаже це перш, ніж ти що-небудь відчуєш». Основне завдання флюорографії – це виявлення активного туберкульозу на початкових стадіях захворювання, коли зовнішні прояви хвороби можуть бути відсутні.

 

Бактеріоскопічні методи дослідження (мокротиння) та молекулярно-генетичний аналіз (метод ПЛР) дозволяють в найкоротші терміни (до 3-х днів) виявити туберкульоз, а також виявити найбільш заразні форми туберкульозу.

Источник

Оставьте первый комментарий