Херсонщина і Одеса фіксує радіоактивне зараження

Рейтинг 0.00 (0 Голоса)

Після аварії в Челябінській області, котра сталась в Росії  6-го жовтня на заводі «Маяк», через територію Херсонщини пройшла «хмара» рутенію. За даними Херсонського обласного Гідрометцентру, раніше присутність цього елементу у нас не фіксувалася взагалі.

 

Наразі рівень зараження їм (Ru-106) у районі Каховки підскочив до 12 мілібеккерелів. Гранично допустима норма для рутенію складає 500 мілібеккерелів. У Одеській області забруднення склало цілих 45 мілібеккерелів, а це вже майже 10-та частина від крайнього значення норми.

 

Найстрашнішим є те, що ніхто не знає, чим нам це загрожує: на Херсонщині взагалі немає ні фахівців, які раніше працювали з рутенієм, ні устаткування, яка може виявляти його сліди в грунті, воді і повітрі.  Начальник Гідрометцентру Херсона Юрій Киріяк говорить, що для аналізу проби довелося відправляти аж до Києва.

 

Як би там не було, але присутність радіоактивного елементу, нехай навіть і у слабкій концентрації, на користь людському здоров'ю не піде.  Адже він має властивість накопичуватися в організмі, як накопичуються радіоактивний цезій і стронцій після катастрофи на Чорнобильській АЕС.

 

Джерело:  інформаційний сайт м.Скадовська та Скадовського району

Оставьте первый комментарий