frisor
  • Новости
  • Статьи
  • On-line спілкування з литовським режисером стало яскравою сторінкою ТЕАТРОНу – 2021

On-line спілкування з литовським режисером стало яскравою сторінкою ТЕАТРОНу – 2021

Рейтинг 3 (2 Голоса)

До програми V-ї Міжнародної літньої театральної школи ТЕАТРОН, що з 22 по 24 червня працювала в Миколаєві на базі Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру, а 25 червня перемістилася до Очакова, було включено on-line зустріч з Йонасом Бузіляускасом – режисером, співорганізатором міжнародних фестивалів (м. Анікщай, Литва). Більшу частину творчого життя литовський режисер проводить у Театрі Культурного центру ім. Ани Кяй.

 

У Миколаївському академічному художньому російському драматичному театрі литовський режисер створив виставу «Емігранти» за твором Славомира Мрожека, яка тривалий час із успіхом йшла на сцені. У виставі блискуче зіграли актори МАХРДТ Євген Олійник та Андрій Карай.

 

24 червня учасники V-ї Міжнародної літньої театральної школи ТЕАТРОН мали змогу поспілкуватися з Йонасом Бузіляускасом в онлайн форматі. Мова йшла про карантинні обмеження, які завадили приїзду режисера до Миколаєва, та творчі плани Йонаса Бузіляускаса на найближчий час. А в планах майстра – фестиваль «Балтійська рампа», що проходитиме в Естонії. Також литовський режисер повідомив, що на початку серпня проводитиме фестиваль, на який приїде МАХРДТ.

 

Йонас Бузіляускас також розповів, що із-за карантинних обмежень, він був змушений організовувати покази вистав на відкритому повітрі, або в приміщеннях, не пристосованих для театрального дійства. Одного разу це був підвал. Одну з найближчих глобальних прем’єр режисер планує показати на руїнах древнього замку.

 

В найновіших постановках Йонаса Бузіляускаса помітна тенденція до історизму, використання літературного, поетичного матеріалу.

 

Так 25 -27 травня у Культурному центрі м. Анікская відбулася прем’єра історичної драми

«БОНА СПОРЦА ПРОЩЕСТВО».

 

Бона Сфорца д‘Арагона (1494-1557) – цікава особистість в історії королівських європейських будинків. За походженням вона – міланська принцеса, в жилах якої текла кров древнього іспанського дворянського роду

 

Борджіа та італійського оліргахічного сімейства Медічі. Вийшовши заміж за Сигмунда І, Бона Сфорца д‘Арагона стала Королевою Польщі та великою княгинею литовською. Це одна з найбільш колоритних жіночих фігур у світовій історії. Історики характеризують її як красиву жінку, хорошу матір, мудрого державного діяча.

 

Режисер Йонас Бузіляускас так охарактеризував свою виставу:

 

«Это спектакль про королеву, жизнь женщины, которая жертвовала собой, но была не слишком понята…»

 

Виставу «Медкопіс» (за творами литовських поетів XIX ст.) режисер Бузіляускас презентував 21-22 червня у залі камерного театру. Вона присвячена пам’яті священника, Євангеліста Джона Кателе.

 

Як пише литовське видання NYKŠČIAI.LT, ця вистава – роздум про призначення людини на цій землі, про вплив особистості на формування нації, про потребу людини в собі та інших. Це вистава про любов до Батьківщини.

Іншу виставу – «Оголене серце» (за мотивами роботи Вітаускаса Макерніса) зіграли 9 та 11 червня..

 

Ось так учасники ТЕАТРОНу здійснили віртуальну подорож до Литви. Взаємодія театрів, спільні проєкти продовжуються!

 

 

Текст – Лариса Жайворонок

Фото – Наталія Ізбаш

Оставьте первый комментарий